همدلی

به نام آفریننده خلیج همیشه فارس

15 نشانه سرطان که خانم ها نادیده می گیرند

15 نشانه سرطان که خانم ها نادیده می گیرند
تحقیقات و مطالعات نشان می دهد که خانم ها درمقابل چکاپ های منظم و آزمایشات سرطان نسبت به آقایان حساس تر و مراقب تر هستند. آنها معمولاً خیلی بیشتر هم نسبت به نشانه های بیماری نگران می شوند.

اما همیشه هم اینطور نیست. برای مثال خانم های جوانتر، خیلی از علائمی که می تواند نشانه سرطان باشد را نادیده می گیرند.  آنها فکر می کنند که سرطان بیماری است که برای افراد سالخورده اتفاق می افتد و البته بیشتر وقت ها حق با آنهاست اما خیلی از افراد جوان هم به سرطان مبتلا می شوند.

البته خیلی از خانم ها از آقایان هم در انکار بیماری ماهرتر هستند. اینها کسانی هستند که عمداً علائم و نشانه های سرطان را نادیده می گیرند. البته همیشه هم مسئله انکار بیماری نیست. بعضی ها یک باور فرهنگی وجود دارد که تصور می کنند سرطان بیماری لاعلاج است به همین خاطر لزومی نمی بینند که برای درمان مراجعه کنند.

حرف زدن درمورد مسائل نگران کننده نباید باعث واکنش منفی از سوی افراد شود.نباید باین حس به افراد القا شود که باید به دنبال هر نشانه کوچکی باشند.

به همین دلیل کار سایت مردمان تصمیم گرفت که کار شما را ساده تر کند و 15 مورد از متداولترین علائم سرطان که باید حتماً جدی گرفته شوند را برایتان معرفی می کنیم که دیگر هر مشکل کوچکی باعث نگرانیتان نشود.
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  88/08/15ساعت 11:49  توسط رضا  | 

حيات وحش دراعماق

ارزش تصاوير گاهي به مراتب بيشتر از نوشته ها و گفته ها است. اين محور فستيوال بين المللي عكس زير دريا 2009 بود كه از روز 29 اكتبر تا اول نوامبر در پاله دو فارو در بندر مارسي فرانسه برگزار شد. هدف اصلي برگزاري اين فستيوال ساليانه تاكيد بر حفظ محيط زيست دريايي با نمايش عكس هاي برگزيده اي از مناظر زير درياها است. در اين گزارش 10 عكس برگزيده از فستيوال بين المللي عكس زير دريا 2009 انتخاب شده كه زيبايي عكس ها بيش از تفسير كردن آنها است.

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  88/08/15ساعت 11:42  توسط رضا  | 

ده عكس از جالب ترين تاكسي ها

+ نوشته شده در  88/08/15ساعت 10:7  توسط رضا  | 

راز بوسه


راز بوسه فاش شد

دانشمندان بر این باورند که دلیل به وجود آمدن ب.وسه، انتقال و گسترش نوعی میکروب میان افراد بوده است. این میکروب سبب می‌شده است که نوعی ایمنی در بدن زن در برابر یک بیماری خاص به وجود آید.


آن‌ها در طول تحقیقات خود به این نتیجه رسیدند که ب.وسه باعث می‌شود نوعی ویروس با نام Cytomegalovirus – که برای بارداری زنان بسیار خطرناک است – از مرد به زن انتقال داده شود. انتقال این ویروس سبب می‌شود که در طول زمان نوعی ایمنی در بدن زن در برابر این بیماری ایجاد شود.ادامه مطلب
+ نوشته شده در  88/08/15ساعت 9:27  توسط رضا  | 

داستانی از امت فاکس


امت فاكس، نويسنده و فيلسوف معاصر، هنگامي كه براي نخستين بار به آمريكا رفته بود براي صرف غذا به رستوراني رفت. او كه تا آن زمان، هرگز به چنين رستوراني نرفته بود در گوشه اي به انتظار نشست با اين نيت كه از او پذيرايي شود. اما هر چه لحظات بيشتري سپري مي شد ناشكيبايي او از اينكه مي ديد پيشخدمت ها كوچكترين توجهي به او ندارند، شدت گرفت. از همه بدتر اينكه مشاهده مي كرد كساني پس از او وارد شده بودند و در مقابل بشقاب هاي پر از غذا نشسته و مشغول خوردن بودند.

او با ناراحتي به مردي كه بر سر ميز مجاور نشسته بود نزديك شد و گفت: «من حدود بيست دقيقه است كه در اينجا نشسته ام بدون آنكه كسي كوچكترين توجهي به من نشان دهد. حالا مي بينم شما كه پنج دقيقه پيش وارد شديد با بشقابي پر از غذا در مقابلتان اينجا نشسته ايد! موضوع چيست؟ مردم اين كشور چگونه پذيرايي مي شوند؟»

مرد با تعجب گفت: «ولي اينجا سلف سرويس است.» سپس به قسمت انتهايي رستوران جايي كه غذاها به مقدار فراوان چيده شده بود، اشاره كرد و ادامه داد: «به آنجا برويد، يك سيني برداريد و هر چه مي خواهيد، انتخاب كنيد، پول آن را بپردازيد، بعد اينجا بنشينيد و آن را ميل كنيد!»

امت فاكس، كه قدري احساس حماقت مي كرد، دستورات مرد را پي گرفت. اما وقتي غذا را روي ميز گذاشت ناگهان به ذهنش رسيد كه زندگي هم در حكم سلف سرويس است. همه نوع رخدادها،
فرصت ها، موقعيت ها، شادي ها،سرورها و غم ها در برابر ما قرار دارد. در حالي كه اغلب ما بي حركت به صندلي خود چسبيده ايم و آن چنان محو اين هستيم كه ديگران در بشقاب خود چه دارند و دچار شگفتي شده ايم كه چرا او سهم بيشتري دارد؟ و هرگز به ذهنمان نمي رسد خيلي ساده از جاي خود برخيزيم و ببينيم چه چيزهايي فراهم است. سپس آنچه مي خواهيم برگزينيم
 

+ نوشته شده در  88/08/03ساعت 15:24  توسط رضا  | 

زندگی یک سگ وفادار به روایت تصویر (بسيار بسيار زيبا و خنده دار)


زندگی یک سگ وفادار به روایت تصویر (بسيار بسيار زيبا و خنده دار)بقیه عکس ها در ادامه مطلبادامه مطلب
+ نوشته شده در  88/08/03ساعت 15:22  توسط رضا  | 

شباهت ها و تفاوت های آنفلونزای خوكی و آنفلونزای فصلی

شباهت ها و تفاوت های آنفلونزای خوكی و آنفلونزای فصلی
قبل از بهار سال 2009 میلادی اولین مورد از آنفلونزای خوكی به ثبت رسید. جنون آنفلونزای خوكی دنیا را گرفت و فروش ماسك های دهان و صابون های دستشویی ضد باكتری بالا رفت.

ویروس سال 2009 دقیقا آنفلونزای خوكی نیست، بلكه تركیبی از آنفلونزای خوكی، پرندگان و انسانی است كه قبلاً هرگز در انسان ها دیده نشده بود. سازمان های سلامت و بهداشت ترجیح می دهند كه این بیماری را تركیبی از آنفلونزای H1N1، آنفلونزای سال 2009 یا آنفلونزای نوع A بنامند. اما اصطلاح آنفلونزای خوكی در بین مردم عامه جا افتاده است که البته با توجه به شروع فصل سرما، ما با آنفلونزای فصلی و احتمالاً موج دوم آنفلونزای خوكی روبرو خواهیم گشت.بقیه در ادامه مطلب

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  88/08/03ساعت 15:13  توسط رضا  | 

چرا بعضی وقتها قلب در سمت راست بدن قرار دارد ؟

چرا بعضی وقتها قلب در سمت راست بدن قرار دارد ؟

 (دكستروكاردي چيست؟)

 

دكستروكاردي قرارگرفتن غيرطبيعي مادرزادي قلب در سينه است كه قلب انسان در دوران جنيني بجاي اينكه در سمت چپ بدن تشكيل شود،در سمت راست شكل مي گيرد.اين وضعيت آناتوميك در بررسي سونوگرافيك معمولي جنين بطور مكرر تشخيص داده مي شود.چند نوع دكستروكاردي وجود دارد كه عبارتند:

1- دكستروكاردي آينه اي شكل:

كه يك حالت خيلي نادر است و يك مورد در هر130000 نفر ديده مي شود.دراين حالت نه تنها قلب در جاي نادرست يعني سمت راست سينه قرار دارد بلكه همۀ اعضاي موجود دردو طرف خط وسط نيم تنه در پوزيشن( حالت ) معكوس قرار دارند. ذاتاً در يك دكستروكاردي آينه اي شكل، يك جابجايي آينه اي شكل از قلب و اعضاي طبيعي ديده مي شود.خوشبختانه اين نوع،شامل ناهنجاريهاي ساختماني قلب و ديگر احشاي داخلي نمي شود و فقط در بعضي موارد سيليا ( ساختمانهاي موئي شكل) در بيني و ريه در جهت عكس حركت مي كنند كه استعداد سرماخوردگي و بعضي بيماريها را افزايش ميدهند.

2- دكستروكاردي با قلب غيرطبيعي:

اين حالت، از دكستروكاردي آينه اي شكل شايعتر است كه براي اصلاح ناهنجاري ساختماني موجود، نياز به جراحي وجود دارد.در بيشتر موارد وضعيت سايراعضايي كه در دوطرف خط وسط سينه قرار دارند، بر عكس نيستند اما نواقصي مانند نقص وسيع ديواره بين بطني((VSD و جابجايي عارضه دار شريانها Levo-transposition ديده ميشود.در نقص ديواره بين بطني معمولاً شكاف بين دو بطن بحدي است كه بنظر مي رسد يك بطن وجود دارد و بطنها خيلي شبيه هم هستند درصورتيكه در قلب طبيعي اينگونه نيست.

+ نوشته شده در  88/08/03ساعت 15:9  توسط رضا  | 

جمله های جالب و خواندنی از وایس


جمله های جالب و خواندنی از وایس


* زندگي همچون بادکنکي است در دستان کودکي که هميشه ترس از ترکيدن آن لذت داشتن آن را از بين ميبرد

* شاد بودن تنها انتقامي است که ميتوان از دنيا گرفت ، پس هميشه شاد باش

* امروز را براي ابراز احساس به عزيزانت غنمينت بشمار شايد فردا احساس باشد اما عزيزي نباشد

* کسي را که اميدوار است هيچگاه نا اميد نکن ، شايد اميد تنها دارائي او باشد

* اگر صخره و سنگ در مسير رودخانه زندگي نباشد صداي آب هرگز زيبا نخواهد شد

* هيچ وقت به خدا نگو يه مشکل بزرگ دارم به مشکل بگو من يه خداي بزرگ دارم

* بيا لبخند بزنيم بدون انتظار هيچ پاسخي از دنيا

* باد مي وزد ميتواني در مقابلش هم ديوار بسازي ، هم آسياب بادي تصميم با تو است

* دوست داشتن بهترين شکل مالکيت و مالکيت بدترين شکل دوست داشتن است

* خوب گوش کردن را ياد بگيريم گاه فرصتها بسيار آهسته در ميزنند

* وقتي از شادي به هوا ميپري ، مواظب باش کسي زمين رو از زير پاهات نکشه

* مهم بودن خوبه ولي خوب بودن خيلي مهم تره

* فراموش نکن قطاري که ار ريل خارج شده ، ممکن است آزاد باشد ولي راه به جائي نخواهد برد

* انتخاب با توست ، ميتواني بگوئي : صبح به خير خدا جان يا بگوئي : خدا به خير کنه ، صبح شده ( وين داير )

* اگر در کاري موفق شوي ، دوستان دروغين و دشمنان واقعي بدست خواهي آورد

* زندگي کتابي است پر ماجرا ، هيچگاه آن را به خاطر يک ورقش دور نينداز

* مثل ساحل آرام باش ، تا مثل دريا بي قرارت باشند

* جائي در پشت ذهنت به خاطر بسپار ، که اثر انگشت خداوند بر همه چيز هست

* يک دوست وفادار تجسم حقيقي از جنس آسماني هاست  که اگر پيدا کردي قدرش را بدان

* فکر کردن به گذشته ، مانند دويدن به دنبال باد است

* آدمي ساخته افکار خويش است،  فردا همان خواهد شد که آنروز به آن مي انديشد

* براي روز هاي باراني سايه باني بايد ساخت  براي روزهاي پيري اندوخته اي بايد داشت

* براي آنان که مفهوم پرواز را نميفهمند، هر چه بيشتر اوج بگيري کوچکتر ميشوي

* فرق است بين دوست داشتن و داشتن دوست دوست داشتن امري لحظه ايست ولي داشتن دوست استمرار لحظه هاي دوست داشتن است

* اگر روزي عقل را بخرند و بفروشند   ما همه به خيال اينکه زيادي داريم فروشنده خواهيم بود

* علف هرز چيه؟؟! گياهي که هنوز فوايدش کشف نشده

* زنان هوشيارتر از آن هستن که مردانگي خود را به همسران خود نشان بدهند

* تاريک ترين ساعت شب درست ساعات قبل از طلوع خورشيد است پس هميشه اميد داشته باش

* چه خوب مي شد اگر ، اطلاعات را با عقل اشتباه نمي گرفتيم و عشق را با هوس  و حلال را با حرام و دنيا را با عقبي و رحمان را با شيطان

+ نوشته شده در  88/08/03ساعت 10:30  توسط رضا  |